Pierwszeństwo kapłaństwu …

 

Ze wspomnienia młodego kapłana:
Kiedy zdecydowałem się ujawnić moim najbliższym powoli rozpoznawany głos powołania do kapłaństwa, moja śp. babcia w prostych słowach podzieliła się ze mną mądrością, której nie zapomnę do końca życia. Wychowana na Kresach Wschodnich, wiele lat przeżyła w oczekiwaniu i tęsknocie za posługą kapłańską. Zapewne te okoliczności, jak również Jej osobista wiara, ukształtowały w Niej tak wielki szacunek do tego sakramentu.

„Czy Ty wiesz czym jest kapłaństwo? Wybierając taką drogę życia, musisz wiedzieć, w jak wielką tajemnicę wchodzisz… Bo kapłaństwo to  wielki dar – taki, że gdybyś będąc kapłanem szedł drogą z Matką Bożą i mielibyście przejść kładkę, na której mieści się tylko jedna osoba, Ona dałaby ci pierwszeństwo, widząc w Tobie Swojego Syna”

 

Drodzy Kapłani

W tym szczególnym dniu Waszego święta wyrażamy naszą wdzięczność za Waszą posługę, zapewniamy pamięć modlitewną i życzymy, aby ci do których jesteście posłani – którym służycie i z którymi współpracujecie – dostrzegali i cenili w Was cechy osobiste, które nosicie w sobie jako Darek, Michał, Tomek, Maciek, Marcin … ale w pierwszeństwie zawsze dostrzegali i szanowali Wasze kapłaństwo – CHRYSTUSA W WAS.

 

Kapłanów można Królowo, Pośredniczko wszelkich łask – wysłuchaj nas
Gdy ciemno w koło nas
Kapłan jak światła blask
niech wspiera nas
Matko kapłanów dodaj im łask

Zdjęcie: http://morguefile.com/