Z pokolenia na pokolenie … św. Jan Bosko

W rozmowie z przełożonymi generalnymi zakonów męskich Papież Franciszek powiedział:

 

„Kościół powinien być atrakcyjny. Obudźcie świat! Bądźcie świadkami odmiennego sposobu czynienia, działania, życia! Jest możliwe życie w odmienny sposób na tym świecie. Mówimy o spojrzeniu eschatologicznym, skarbach Królestwa wcielonych tutaj, na tej ziemi. Chodzi o pozostawienie wszystkiego, aby naśladować Pana. Nie, nie chcę powiedzieć: ‘w sposób radykalny’. Radykalizm ewangeliczny nie jest tylko dla zakonników: jest wymagany od wszystkich. Ale zakonnicy idą za Panem w sposób szczególny, w sposób prorocki. Ja oczekuję od Was tego świadectwa. Osoby konsekrowane muszą być mężczyznami i kobietami zdolnymi do obudzenia świata”.

Z kolei w Liście Apostolskim do wszystkich osób konsekrowanych z okazji Roku Życia Konsekrowanego Papież Franciszek zachęcił  młodych konsekrowanych, by ten rok stał się szczególną okazją do uczestnictwa w dialogu z pokoleniem, które nas poprzedziło – by ubogacić się jego doświadczeniem i mądrością.

Idąc za wskazaniami Papieża Franciszka zapraszamy na cykl spotkań z założycielami i założycielkami  zgromadzeń zakonnych i instytutów świeckich oraz znanymi nam świętymi i męczennikami – którzy poprzedzili nas w pielgrzymce wiary. Niech będzie to  jedna z form duchowego przygotowania się do obchodów Wspomnienia świętych i męczenników życia konsekrowanego, które będą miały miejsce na Jasnej Górze w dniu 26 września 2015 roku (w ostatnim dniu kongresu).

Z racji przeżywanego w tym roku jubileuszu 200-lecia urodzin założyciela Księży Salezjanów i Sióstr Salezjanek, w pierwszej kolejności zapraszamy na spotkanie ze św. Janem Bosko.

Św. Jan Bosko i Eucharystia

 

 

Zapraszamy wszystkich do dzielenia się bogactwem swoich świętych i błogosławionych Założycieli i Założycielek oraz braci i sióstr. W tym celu prosimy o przesłanie odpowiedniego linku do filmu lub prezentacji na adres [email protected]